Populärt: NYTT! Korsord Drottning Silvia Kronprinsessan Victoria Prins Daniel Prinsessan Madeleine Prinsessan Sofia Marius Borg Höiby

Melinda Jacobs avslutat relationen – nu ihop med ex-partnern

28 apr, 2025, 13:00
Melinda Jacobs
Melinda Jacobs avslutade relationen, och nu ser vi henne ihop med ex-partnern igen.
Annons
E-type i tårar – hyllar Melinda JacobsBrand logo
E-type i tårar – hyllar Melinda Jacobs

Melinda Jacobs har många strängar på sin lyra. Utöver att ha totalt åtta (!) barn under sitt tak balanserar hon livet med eurodisco-kungen Martin "E-Type" Erikson.

Martin är av förklarliga skäl ute på vägarna en hel del, så det är ett stundvis komplicerat livspussel, samtidigt som Melinda också har viktiga bestyr att stå i.

Bland annat är hon ordförande i Lilla hjärtat vänförening, och fram till 2023 hade hon också en podcast, som plötsligt lades ner. Nu får vi se ytterligare en förändring i Melindas liv...

Annons

Melinda Jacobs om avslutade realtionen

Melinda är synonym med familj och att vara mamma. Utöver att ha fyra biologiska barn har hon också öppnat sitt hem för fyra andra barn, som familjehemplacerats hos henne.

Så att Melinda också valde att fokusera på just familj i podcasten Familjärt är inte konstigt. Här djukdök Melinda och podd-partnerna John och Johan Valencia i allt som har med familj att göra.

Det var en uppskattad podcast, men hösten 2023 var eran plötsligt över. Då meddelade Melinda, John och Johan att det inte skulle komma några fler avsnitt.

Samtidigt uteslöt inte Melinda att vännerna skulle göra annat ihop i framtiden, och så blev det också. I fjol lanserade trion hårprodukter i samband med Bobby Hair Care.

6 saker du inte visste om Melinda JacobsBrand logo
6 saker du inte visste om Melinda Jacobs

Melinda Jacobs med ex-partnern igen

Så efter Melinda, John och Johan valde att avsluta sin arbetsrelation är Melinda nu ihop med sina ex-partners igen ute på arbetsfältet, och nu väljer de att berätta en rolig nyhet kring sitt varumärke, där de just nu har flera rabatter.

Annons

Melinda puffar särskilt för deras stora produkter:

"Just idag vill vi slå ett extra slag för våra 1000 ml produkter", går att läsa.

Foto: TT

Annons