Melinda Jacobs bekräftar lyckan med E-type – misstankarna stämmer!
Melinda Jacobs är en person som sällan varvar ner. Hennes kalender är ofta nedklottrad med en massa grejer och när diverse möten och projekt inte fyller hennes liv har hon fullt fokus på sin älskade familj.
Senaste tiden hon haft fullt upp. Under måndagen var hon självklart på plats för den årliga Mama-galan, en gala som uppmärksammar mammor som gör avtryck, påverkar och inspirerar.
För att vara på plats hade Melinda tagit sig hela vägen från sitt älskade Vadstena och tagit sig till Stockholm, redo att ta del av den storslagna gala som i flera års tid varit en viktig tillställning för den folkkära familjehemsmamman.
Melinda bekräftar lyckan
Samtidigt sliter det en del att vara ute i Sverige och gå på galor. Nu har Melinda äntligen kommit hem till Vadsten och på sin blogg skriver hon om lyckan över att äntligen vara hemma.
”Vi är hemma i Vadstena igen. Oj vad skönt det va att komma hem. Känns som vi varit borta mycket längre än de fyra dagar det är. Kanske känns det så för att det varit så intensivt”, skriver hon.
VIDEOS FRÅN svenskdam
Melindas beslut med E-type
Melinda skriver vidare att hon är supernöjd med galan och att hon verkligen njöt av kvällen. Samtidigt fortsätter jobben att rulla in, med nya arbeten som väntar runt hörnen.
”Jag har ägnat dagen åt att försöka komma i kapp. Mailkorgen var överfull, tre möte lyckades jag få till, Handlat i en liten privat butik. Jag bojkottar de stora kedjorna den här veckan. Det gör nog ingen större skillnad, men jag tar ställning. Dammsugit, plockat och tvättat”, skriver hon och fortsätter:
”Imorgon åker jag tillbaka till Stockholm igen, men bara över dagen. Vi ska filma nytt material till Heart for Heart. Vissa veckor blir det så. Flera vändor fram och tillbaka”.
Foto: TT